Radyatör ve Kalorifer Tesisatı Temizliği

Radyatör ve Kalorifer Tesisatı Temizliği


Kalofirler yeterli ısıtma yapamıyor mu ? Kaloriferleriniz,  yeterince sıcaklık oluşturmadıkları halde faturalarınız fazla mı geliyor ? Bunların bir çok sebebi olabilir.Bu sebeplerin en başta gelmekte olanı tesisat borularınızın ya da radyatörlerinizin içinde çamurlaşmanın oluşmasıdır.Özellikle plastik boru ile yapılan tesisatlarda, borunun yapısından dolayı sisteme oksijen geçişi söz konusudur.Böylece kalorifer suyunda çamurlaşma kaçınılmaz olmaktadır.

Bu durumda çamurlar tesisat filitresini tıkamak suretiyle ısınmanızı olumsuz yönde etkilemektedir.Ayrıca kalorifer suyunun sirkülasyonu rahat olmayacağından dolayı Kombinizdeki  pompa zamanla devrini düşürecek ve arızalamasına sebep verecektir.Radyatörlerinizin üst kısımı ile alt kısımı arasında aşırı sıcaklık farkları oluşmuş ise çamurlaşma gerçekleşmiş demektir.Bunun dışında kalorifer ısı derecenizi yüksek tutmanıza rağmen kombiye uzak olan radyatörlerinizde ısınma gerçekleşmiyorsa yada diğerlerine nazaran daha az ısınıyor ise yine çamurlaşma gerçekleşmiş demektir.Kombinize bakım yaptırdığınız gibi Tesisat borularınıza ve Radyatörlerinize de bakım yaptırmayı unutmayın.

Temiz tesisat boruları ve Radyatörleriniz ile birlikte tam verimli olarak ısınacaksınız.% 20 'ye varan yakıt tasarrufu ve verimli ısıya sahip olacaksınız.

UNUTMAYIN; Tesisatın kalbi Kombi, Kombinizin damarları tesisat borularınız ve radyatörlerinizdir.